povjetarac
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
28.5°C
Vrijeme za 22.08.2019.
22.08.2019. Danas
Max. 25°C Min. 25°C
Vrijeme za 23.08.2019.
23.08.2019. Pet
Max. 32°C Min. 24°C
Vrijeme za 24.08.2019.
24.08.2019. Sub
Max. 32°C Min. 25°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
Ljekarna Gruž
-0.33%
CHF
CHF
6,778056
+0.30%
GBP
GBP
8,077276
+0.02%
USD
USD
6,659379
+0.02%
EUR
EUR
7,378592
 Gradski LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola u Kazalištu Marina Držića
30.01.2019 | Foto libar Željka Tutnjevića
FOTOGALERIJA:

Gradski LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola u Kazalištu Marina Držića

Autor: Željko Tutnjević / Libero Portal
Foto: Željko Tutnjević / Libero portal
Danas je u KMD održan Gradski LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola. Najbolji će, kao i uvijek do sada, na županijsku smotru

Gradski LiDraNo, smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika gradskih osnovnih i srednjih škola održan je danas u Kazalištu Marina Držića. 

Škola domaćin bila je Osnovna škola Marina Getaldića. 

Odaziv je i ove godine bio velik, 134 učenica i učenika je pokazalo što i kako zna, može i umije. 

Najviše u dramskom dijelu, 36 iz osnovnih, a 45 iz srednjih škola. Literaturom se bavilo 24 učenika osnovnih škola i 6 iz srednjih, a možda će naši budući kolege novinari biti i neki od 13 učenika iz osnovnih i 10 iz srednjih škola. 

 

Stručno povjerenstvo je  (pr)ocijenilo da na Županijski LiDraNo iz osnovnih škola p(r)ođu literarni radovi: 

1.NOTTURNO BR. 10, Lara Koprivec, 8. razred OŠ Lapad

Mentorica: Sandra Merdžan 

2.ORLANDO I JA, Leo Kužnin, 7.razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Ana Lokas 

3.KAD SE GETALDIĆ PROBUDIO, Ivan Jakov Knežević, 7.razred OŠ Marina GetaldićaMentorica: Ana Lokas 

4.VELIKO PITANJE, Kiara Biskup, 3.razred OŠ Ivana Gundulića

Mentorica: Dubravka Sambrailo 

5.ČOVJEK U SEBI NOSI SVOJE OLUJE I SVOJE TIŠINE, Dora Kaitner, 8.razred OŠ Mokošica

Mentorica: Rina Miloglav- Vlahov 

6.MOLITVA, Leonarda Bošković, 6.razred OŠ Antuna Masle

Mentorica: Kornelija Koncul 

7.RECEPT ZA PRIJATELJSTVO, Nina Kovačić, 5.razred OŠ Marina Držića

Mentorica: Ivana Marić 

 

Iz srednjih škola: 

1.ŽIVOT IZA LAJKOVA, Adna Hebib, 2.razred Gimnzije Dubrovnik

Mentorica: Janja Leščan 

2.KAKO SI?, Matea Vragolov, 3.razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Lucijana Pendo

3.DINE, Lucija Stančić, 2. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Ana Njirić Aleksić 

4.BAMBI, Nikolina Kabiček, 3.razred Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik

Mentorica: Katica Vidojević 

5.OKOVI ŽIVOTA, Isaura Brković, 3. razred Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik

Mentorica : Ana Kukrika 

6.KOJA JE STVARNOST STVARNA, Dora Memed 3.razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Lucijana Pendo 

U stručnom povjerenstvu za literarno stvaralaštvo su bile  Katja Bakija, Ljubica Brailo  i Antonija Vlašić. 

 

Stručno povjerenstvo za dramsko stvaralaštvo je bilo u malo promijenjenom sastavu. "Konstante" su bile Zorica Kolić i Nika Lasić u obje konkurencije, dok je za osnovne škole treća bila Srđana Šimunović, a za srednje Hrvoje Sebastijan. 

 

Evo kako su odlučili u kategoriji pojedinačnih nastupa – osnovne škole 

1.”KAKO SE UTIJAVA POŠICA”, Stijepo Mijović Kočan

Karlo Đurović, 8. razred OŠ Lapad

Voditeljica: Lenka Violić 

2.”CRVENKAPICA NA DRUGI NAČIN”, Zoran Pongrašić

Lucija Violić, 3. razred OŠ Marina Držića

Voditeljica: Marijana Vrljić 

3.”TATA, KUPI MI ZOO”, Jelena Pervan

Nina Vujučić, 5. razred OŠ Antuna Masle

Voditeljica: Kornelija Koncul 

4.”ZAŠTO”, Sanja Pilić

Ante Kovačić, 5. razred OŠ Marina Getaldića

Voditeljica: Ana Lokas 

 

U kategoriji skupnih nastupa – osnovne škole 

1.”RASPLESANI MAGARAC”, Erich Vos

Grupa učenika 4. razreda OŠ Marina Getaldića

Voditeljica: Gordana Kalačić-Hrtica 

2.”NAJBOLJI ROĐENDAN NA SVIJETU”, učenički rad

Grupa učenika 1. razreda OŠ Ivana Gundulića

Voditeljica: Tonka Brailo 

3.”MARIN GETALDIĆ”, Marijana Borić

Grupa učenika 6. i 7. razreda OŠ Marina Getaldića

Voditeljica: Ana Lokas

 

U kategoriji pojedinačnih nastupa  srednjih škola dalje idu:  

1.” ITAKA”, Konstantin Kavafis

Karlo Krilanović, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Matilda Perković 

2.”PSIHOZA”, Sarah Kane

Adna Hebib, 2. razred Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Janja Lešćan 

3.”NOVECENTO”, Alessandro Baricco

Antonio Mustahinić, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Matilda Perković 

4.”SPROVOD ”, Rupi Kaur

Klara Zuanić, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Lucijana Pendo

 

U kategoriji skupnih nastupa  srednjih škola na ŽupanijskimLiDraNo će: 

1.”SLADOLED”, Miro Gavran

Grupa učenika 3. razreda Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik

Voditeljica: Ana Kukrika 

2.”AFITAVANJE I NEKE DRUGE STVARI’, Renata Zlatković

Grupa učenika 1. i 2. razreda Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik

Voditeljica: Marina Kljunak Čuikin 

3.”TROJA”, adaptacija prema Homerovoj Ilijadi i Ilijadi Alessandra Baricca

Grupa učenika Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Matilda Perković

 

Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo u sastavu Ana Prohaska Vlahinić, Ivica Puljić i Silvia Rudinović za Županijsku smotru LiDraNo 2019. odabralo je: 

 

samostalne novinarske radove iz osnovnih škola: 

1.ČAR TRČANJA, Lea Ivona Vrdoljak, 6. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo 

2.BEČ -GRAD BAROKA I GLAZBE, Frančeska Krečak 7. razred OŠ Mokošica

Mentorica: Ivana Obradović 

3.KAD ODRASTEM, BIT ĆU YOUTUBER, Ana Lea Herceg,, 7. razred OŠ Lapad

Mentorica: Hajdi Hajdić Vićan 

4.VOLIM I ŽIVIM NOGOMET, Marin Curić, 5. razred OŠ Lapad

Mentorica: Danijela Bubalo 

5. NA VRHU JEZIKA, Davide Criscuolo, 8. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo 

6.GRICKALICA; Mia Vukadin, 8. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

Radijska emisija: 

LAPADSKI ĐIR- RAZGOVORI O ORLANDU, Lucija Kaštelan i Marija Kristić, 7. razred OŠ Lapad

Mentori: Danijela Bubalo i Marko Giljača 

 

Samostalni novinarski radovi  iz sredihe škola: 

1.KRATAK POGLED NA DUGU POVIJEST NAŠE ŠKOLE, Tea Portolan, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

2.LAURA AE, F., Lea Ceraj-Cerić, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

3.BUDITE USTRAJNI U BORBI ZA RAVNOPRAVAN I BOLJI SVIJET, ČAK I AKO TO ZNAČI DA ĆETE IZGUBITI NEKE LJUDE OKO SEBE, Matea Brautović, 1. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

4.KAD ROKER ZAPJEVA CAJKU, Ivan Mrnarević, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

5.ĐE ĆEMO NA KAFU? Matea Ivančić 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

6.SVAKAKVE-NIKAKVE SVAČIJE-NIČIJE PLOČE, Marin Lucianović, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija 

 

Radijska emisija 

1.CRNI MAČAK, Ivan Babić, Iva Orepić, Matea Vragolov, Pia Romani, 3. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentor: Lucijana Pendo

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji