7,536532
13.05.2022 | Fotogalerija
HMNL

Autor: Rafael Barkiđija
Futsal Pula prvi je finalist ovosezonske 1.HMNL. U drugom susretu pred osamstotinjak gledatelja u Gospinom polju, svladali su Squarea rezultatom 4:3

Prvi pogodak vidjeli smo već u trećoj minuti, Gordan Duvančić s desne strane pogađa kroz noge Žarka Luketina za 1:0.

No ta prednost trajala je samo minutu, u egal utakmicu vraća Dean Moravac iz slobodnog udarca.

Vratar Puležana Žarko Luketin poznat je po sudjelovanju u igri i izlascima s vrata, pa je tako u 14. minuti opucao prema vratima Alena Turuka. Lopta se sretno i spretno od domaćih igrača odbija u gol za vodstvo gostiju (1:2). U 18. minuti na semaforu je +2 za Pulu, asistira Manolo Bilić, a pogađa David Mataja.

Puno energičnije drugo poluvrijeme, Square ide na sve ili ništa. U toj borbi Maro Đuraš zarađuje drugi žuti karton (26 min.), gosti s igračem više dolaze preko Baisela na 1:4.

Antun Bačić više nije oklijevao. Uvodi golmana-igrača i ostatak susreta pokušava stići zaostak. Bilo je tu puno dobrih prilika ali prva završava u mreži tek u 37. minuti, za 2:4 pogađa Mirko Hrkać.

Za potpuni delirij potom pogađa Mato Šimunović u zadnjoj minuti, 3:4 je rezultat uoči zadnjih 30 sekundi. No na semaforu takav rezultat ostaje, tako da Pula u finalu čeka boljeg iz majstorice Olmissum-Novo vrijeme.

Square: Alen Turuk (V), Hrvoje Cvjetković (c), Maro Šimunović, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Niko Zrilić (V), Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Matej Perović, Facundo Gassman, Đino Peškura, Ante Franković. Trener: Antum Bačić.

Bravo za Square i odličnu sezonu, nijanse su odlučivale u svim utakmicama pa tako i u ovoj protiv Pule. Bravo i za navijače koji su bodrili dubrovačku momčad do samog kraja, ali i sudjelovali u humanitarnoj gesti za Doris Bender.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?