Od četvrtka, 9. listopada, dubrovačka kina Sloboda i Visia donose bogat i raznovrstan program u kojem će uživati svi – od ljubitelja akcije i mjuzikla, do najmlađih gledatelja
Poljubac žene pauka – emotivni mjuzikl o slobodi i ljubavi
U središtu novog tjedna u kinu Sloboda nalazi se drama i mjuzikl „Poljubac žene pauka” redatelja Billa Condona, s Diegom Lunom i Jennifer Lopez u glavnim ulogama. Film, snimljen prema istoimenom romanu Manuela Puiga, istražuje granice između stvarnosti i iluzije kroz odnos dvojice zatvorenika koje povezuje ljubav prema filmu i potreba za bijegom iz stvarnog svijeta.
Tron: Ares – povratak u digitalni svemir
Za poklonike znanstvene fantastike, „Tron: Ares” redatelja Joachima Rønninga, vraća legendarni svijet Trona na veliko platno. Jared Leto i Jeff Bridges predvode glumačku postavu u vizualno spektakularnoj avanturi koja istražuje granicu između čovjeka i umjetne inteligencije.
Jedna bitka za drugom – novi film Paula Thomasa Andersona
Kino Visia donosi dugo očekivani kriminalistički triler „Jedna bitka za drugom”, u kojem Leonardo DiCaprio, Sean Penn i Benicio Del Toro stvaraju napetu dramu o moći, krivnji i iskupljenju. Riječ je o jednom od najambicioznijih projekata poznatog redatelja Paula Thomasa Andersona.
Continental '25 i Otići jednog dana – europski autorski film u fokusu
Publika kina Visia moći će pogledati satiričnu komediju „Continental '25” redatelja Radu Judea, poznatog po oštrim društvenim komentarima.
Slijedi „Otići jednog dana”, nostalgična priča o povratku, obitelji i snazi glazbe redateljice Amélie Bonnin, filma koji je otvorio ovogodišnji Cannes.
Za najmlađe: Zeko koš, Loši momci 2 i Ozi: Glas šume
Najmlađa publika uživat će u sinkroniziranim animiranim filmovima: „Zeko koš i tajna velikog svisca”, nastavku hit crtića „Loši momci 2”, te ekološki nadahnutom „Ozi: Glas šume”, koji donosi važnu poruku o zaštiti prirode.
Regionalni i domaći filmovi
Krajem tjedna stiže i „Paviljon” Dina Mustafića, koprodukcijski film regije s bogatom glumačkom postavom predvođenom Radeom Šerbedžijom i Nikšom Butijerom.
Tu je i „Treći svijet”, dokumentarni film Arsena Oremovića o kultnom bendu Haustor, koji otkriva kreativnu energiju Darka Rundeka i Srđana Sachera.
Ostali naslovi i posebni programi
Publika će moći pogledati i nagrađivani „Bob Trevino Likes It” redateljice Tracie Laymon, kao i napeti triler „SIRAT” španjolsko-francuske produkcije.
Na programu je i DUff 2025 – Filmska večer mladih dubrovačkih autora, koja pruža priliku mladima da predstave svoje prve filmske korake.
Svi detalji rasporeda i satnice dostupni su na www.kinematografi.org