Derbi na Lapadu: Kovačić i Topuzović srušili Neretvanca!
07.03.2020 | Sport
3.HNL - JUG

Autor: Rafael Barkiđija
Derbi između GOŠK Dubrovnika 1919. i Neretvanca završio je 2:0

Od prve se minute igrao se čvrst nogomet. GOŠK je mogao povesti već u prvom poluvremenu. Baldo Cicijelj dva je puta bio u sjajnoj prilici, prvo u 13. a zatim u 42. minuti, no falilo je preciznosti.

Sadržajnija utakmica igrala se u drugom poluvremenu, uz nekoliko dobrih pokušaja GOŠK-a. Žile je sjajno pucao iz sobodnjaka s 20-ak metara, ali lopta je dodirnula mrežu s gornje strane.

U golu je lopta prvi put u ovoj utakmici završila u 78. minuti, zahvaljujući Prskalu. No sudac Josip Zec podigao je ruku i poništio pogodak gostima.

Trenutak kada se utakmica prelomila na stranu domaćina bio je u 84. minuti. Lopta je zamalo završila van linija u autu, no Baldo Cicijelj uspio je stići loptu, daje naprijed Kovačiću koji je spretno gura u gol za 1:0.

Potom se u sjajnoj situaciji u 88. minuti pronašao Topuzović, udara u gornji lijevi kut. Vratar Nerertvanca Sušac bio je na lopti, no ona ipak završava u golu. Na semaforu je 2:0, a s tim rezultatom je i završio derbi.

U utakmici se istaknuo i Dalibor Kristić, pogotovo krajem utakmice kada je nevjerojatnom paradom obranio pokušaj Prolete

U idućem kolu GOŠK Dubrovnik 1919. gost je kod Zagore u Unešiću. Pobjedom u ovom derbiju za sada su dubrovački nogometaši "skočili" na četvrto mjesto.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?