+0.00%
EUR
EUR
7,442324
Barakude protiv Nijemaca započinju lov na europsku medalju, ali i Olimpijske igre
14.01.2020 | Sport
EUROPSKO VATERPOLSKO PRVENSTVO

Autor: Rafael Barkiđija
Osim Njemačke, u skupini s Hrvatskom tu su još Slovaci i Crnogorci

Poslijepodnevnom utakmicom od 14:30 prvog dana muškog dijela natjecanja na Europskom prvenstvu, nakon djevojaka, u vodu Duna Arene napokon skače i sportski ponos nacije. Najtrofejnija hrvatska reprezentacija, momčad koja je od 2007. do danas, u 14 godina osvojila 23 medalje. Jedini vaterpolski sastav na svijetu koji je prošle 2019. godine osvojio medalje na sva tri velika natjecanja tog kalendarskog ljeta - Europa kup, Svjetska liga i Svjetsko prvenstvo, prenosi internetska stranica Hrvatskog vaterpolskog saveza

Nakon 27 dana priprema, 13 odabranika izbornika Ivice Tucka kreću u 'dvotjedno krstarenje Dunavom', na plovu koji ima u biti dva cilja.

- "Neću obećavati glasno i na sva zvona najavljivati velika ostvarenja, iako ćemo mi dakako sve učiniti da toga dođe. Međutim, mi imamo na ovom prvenstvu dva glavna cilja. Prvi je izboriti nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju, a kako će vrlo vjerojatno za takvo što trebati osvojiti medalju, onda ćemo se potruditi da sjaj medalje bude što jači".

Tako je izbornik Ivica Tucak još jednom naglasio ciljeve koji su stavljeni pred Barakude na ovom Europskom prvenstvu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?