21.04.2019 | Sport
JADRANSKI DERBI

Autor: Libero Portal
Od 19:00 na raspored je Jadranski derbi na Poljudu

Prošlo je gotovo osam godina otkad je Hajduk zadnji put na Poljudu pobijedio Rijeku. Od 19:00 će imati novu priliku za prekid crnog niza, a osim povijesne, ovaj će ogled imati i bodovnu težinu.

50’ Hajduk ne staje i Rijeka je pred totalnom rezultatskom katastrofom. Caktaš nakon samo 5 minuta nastavka zabija svoj drugi i Hajdukov četvrti gol. Ubačaj zdesna, Caktaš potpuno sam, bez ikakve riječke pratnje, utrčava na 12 metara pa lako zabija u donji desni kut nemoćnog Sluge. Sjajna, fe-no-me-na-lna partija splitske momčadi!

46’ Kraj je prvog poluvremena 153. Jadranskog derbija na Poljudu! Hajduk vodi 3-0, a prema prikazanoj igri Rijeka je u prvih 45 minuta još dobro prošla. Fenomenalni Jurić zabio je nakon 80 sekundi, Bili su uz tri gola promašili još četiri zicera i pomeli Bijele s travnjaka.

Gosti će u drugo poluvrijeme ući s dvije promjene: za ulazak u igru spremaju se Pavičić i Lončar.

45’ Rijeka je pometena s poljudskog travnjaka u prvih 45 minuta. Centrašut zdesna, najprije Jairo puca glavom, Sluga jedva brani, a na odbijanac natrčava Caktaš i glavom s 4-5 metara zabija za 3-0. I to: 100% zasluženih 3-0!

30’ Na prvu šansu Rijeke Hajduk je odgovorio: svojim drugim golom! Sjajna akcija Bilih, ubačaj s desne strane nezadrživog Jurića, a Hamza u naletu, posve sam sa 15 metara pogađa desne Slugine rašlje: 2-0! Hajduk gazi Rijeku!

2’ Hajduk vodi nakon samo 80 sekundi utakmice! Gyurcso je izveo korner, nakon malo glavometa u kaznenom prostoru, Župarić je izbio samo do Jurića koji s 12 metara pogađa mrežu Sluge za 1-0. Kakav početak derbija!