7,571658
02.04.2021 | Sport
KOŠARKA

Autor: Rafael Barkiđija
Košarkašice Raguse plasirale su se u finale Kupa Ružica Meglaj Rimac svladavši u polufinalu ŽKK Plamen Požega rezultatom 74:49

Prva četvrtina krenula je borbeno na obje strane, do rezultata 8:8 bilo je gusto, no ubrzo Dubrovkinje preuzimaju inicijativu i na kraju prvih deset minuta vode 20:9.  Sedam od devet poena kod gošći postigla je La Mama Kapinga Maweja, 195cm visoka igračica iz DR Kongo, a upisala je i 9 skokova. Ali njena sjajna predstava nije spriječila košarkašice Cvetane Matić da dominaciju nastave i u drugoj četvrtini. Najefikasnija je u poenima Romana Stojanović, u skokovima i asistencijama Iva Todorić. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 35:18.

S čak +17 prednosti lakše se mogo ući u drugo poluvrijeme, u kojem je Ragusa nastavila dominaciju ali i povećala prednost. Na kraju treće četvrtine na semaforu je bilo +26  za Dubrovkinje (57:31). U posljednjoj četvrtini prednost Raguse je rasla, a to je bila dobra prilika i za minute mladim nadama - u igru su ušle Ella Majstorović, Ani Putica i Tea Ivanišević. Do kraja utakmice nije bilo promjena, konačni rezultat bio je 74:49.

Sjajnu je utakmicu odigrala Romana Stojanović, postignuvši 18 poena. Iva Todorić postigla je još jedan double-double, 14 poena i 17 skokova (i 7 asistencija). Ana Vrsaljko ubacila je 12 poena uz 7 skokova. Carmen MIloglav upisala je 7 asistencija.

ŽKK Ragusa: Katarina Čagalj, Carmen Mioglav, Ivona Matić, Josipa Silov, Iva Todorić, Matea Beletić, Romana Stojanović, Ana Vrsaljko, Marija Pocrnjić, Ella Majstorović, Ani Putica, Tea Ivanišević. Trenerica: Cvetana Matić, pomoćna trenerica Alma Majstorović.

Ragusa će tako treći put u svojoj povijesti igrati finale Kupa koje ime nosi po legendi ženske košarke, Ružici Meglaj Rimac. Do samog finala došle su u sezoni 14/15 te 17/18, no oba je puta bolji bio Medvešćak. No ovoga će puta to biti novi protivnik: pobjednik susreta osječke Murse i Šibenika. Ta je utakmica zakazana za sutra, a finale je na rasporedu u nedjelju, 11. travnja.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?