Vaterpolisti Juga kao domaćini pobijedili mađarski Szolnoki
03.12.2019 | Sport
LEN LIGA PRVAKA

Autor: Libero Portal
Porazili su ih rezultatom 14:11

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja u šestom su kolu LEN Lige prvaka kao domaćini pobijedili mađarski Szolnoki rezultatom 14:11 (4:4, 4:3, 3:1, 3:3).

Nakon nesigurnog starta s obje strane gdje obrane nisu funkcionirale na najvišem nivou igralo se gol za gol. Jugaši su se prvi pribrali i pred sam kraj druge četvrtine po prvi puta napravili prednost od dva gola koju su Mađari do kraja ipak uspjeli vratiti na minus jedan.

I tijekom treće četvrtine Jugaši su stalno imali prednost, a ključni trenutak dogodio se u posljednjoj minuti trećeg dijela kada je Daniil Merkulov prvi puta svojoj momčadi donio tri gola prednosti (11:8) što je, ispostavilo se, bilo nedostižno za Szolnoki.

Daniil Merkulov s četiri postignuta gola bio je najučinkovitiji kod Juga. Alex Papanastasiou i Paulo Obradović postigli su po tri gola, Loren Fatović dva dok su Xavi Garcia i Luka Lozina po jednom slali loptu iza Nagya.

Posljednju utakmicu u ovoj godini Jug Adriatic osiguranje igra u ponedjeljak, 9. prosinca u Pireju protiv lidera skupine Olympiacosa.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?