Slavlje Župe protiv Konavljanina, u Gabrilima vrh tablice uzeo Metković (FOTO)
15.11.2020 | Sport
NOGOMET

Autor: Rafael Barkiđija
Deveto kolo Prve županijske lig; više sutra u Vijestima Libertas televizije od 17:30

Županijske lige nisu razočarale ni ovoga vikenda. Odigrano je nekoliko derbija i sjajnih utakmica.

Kamere Libertas televizije i dalje prate susrete Prve županijske lige, a ovoga puta destinacija je bila Čibača: derbi Župe i Konavljanina, u kojem su domaćini slavili rezultatom 3:1.

Povela je Župa u 40. minuti pogotkom Stanka Cvitkovića. Ni tri minute poslje rezultat je 2:0, pogađa Luka Papić. Konavljanin na startu drugog poluvremena pritišće te u konačnici u 51. minuti Emin Krvavac priliku kapitalizira u pogodak. Rezultat 2:1 ostao je sve do 80. minute, kada Kajba stavlja točku na i postavlja konačnih 3:1.

U konavoskom derbiju Sokola iz Dubravke te Slavena Gruda, nije bilo pobjednika a ni pogodaka. Zato jest u Gabrilima, gdje je je gostovao ONK Metković. I jedni i drugi imali su 19 bodova na vrhu tablice uoči ove utakmice. Slavili su gosti iz Metkovića (1:2) te tako preuzeli vrh tablice. A na drugo mjesto zasjela je upravo Župa.