(SLAVLJENIČKA FOTOGALERIJA) GOŠK preko drugoligaša BSK izborio Hrvatski kup!
09.09.2020 | Sport
PRETKOLO KUPA

Autor: Rafael Barkiđija
Idući protivnik GOŠK-u trebao bi biti Zadar, ali...

Kakvo prekrasno poslijepodne na Lapadu. Nogometaši GOŠK Dubrovnika 1919 svladali su NK BSK Bijelo Brdo rezultatom 4:2 u pretkolu Hrvatskog kupa.

Favoriti ove utakmice bili su gosti iz Bijelog Brda - stabilan klub iz Druge hrvatske lige. Tako su se postavili i u prvih nekoliko minuta utakmice, no lopta nije ušla u gol Dada Kristića. Ali jest u mrežu gostiju. Pogodio je Luka Matić glavom iz kornera u 21. minuti.

U 35. minuti Caput šalje sjajnu loptu do Cicijelja koji vodi Dubrovčane na dva gola razlike.

U drugom poluvremenu furiozniji start imali su gosti. Nakon nekoliko prilika lopta je završila u mreži, pogodio je Miran Horvat u 53. minuti. No samo tri minute poslije slobodan udarac za GOŠK. Lopta upada u šesnaesterac, a na mjestu je ponovno Luka Matić. Rezultat je 3:1.

U 60. minuti rezultat je 4:1, a ponovno je pogodio Baldo Cicijelj.  Uspjeli su gosti smanjiti na 4:2 (Alvarez, 67. minuta). Bio je to i konačni rezultat zahvaljujući dobrim reakcijama Dada Krisitća i cijele momčadi - uspjeli su obraniti gostujući pritisak pred kraj utakmice.

Idući protivnik GOŠK-ovcima u prvom kolu Kupa trebao je biti Zadar, no zbog situacije u kojoj je klub gotovo ugašen, Dubrovčani bi se trebali plasirati direktno u osminu finala.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?