POTOP MLADOSTI U GRUŽU Jug prvak Hrvatske 16. put! (BOGATA ZLATNA FOTOGALERIJA)
25.07.2020 | Sport
SLAVLJE MOŽE POČETI

Autor: Rafael Barkiđija
Nakon dvije izjednačene utakmice, treća je u potpunosti pripala Jugašima (19:3)

Odličan start Jugaša u prvu četvrtinu. Redom su pogađali Garcia, Merkulov, Obradović i Papanastasiou. Razbranio se i Popadić: na kraju četvrtine skupio je četiri obrane.

I u drugoj četvrtini Jug kreće furiozno. Prvo Popadić skida peterac Milošu Ćuku, potom Fatović, Benić (x3), Tomasović i Papanastasiou vode Jug na velikih 10:0. Toni Popadić sada ukupno ima osam obrana. Mladost i dalje bez pogotka. Na poluvremenu je nestvarnih 10:0.  Momčad Vjekoslava Kobešćaka na poluvremenu je doživjela ogromne ovacije publike, koja se u većem broju okupila na ovoj utakmici (njih 1200).

Ne, ne. Popadić večeras ne da gol Mladostašima. Početkom drugog poluvremena dvjema obranama ostavlja Jugovu mrežu netaknutom. Ali mreža Žabaca opet je dirnuta. Drugi put pogađa Loren Fatović. I onda još jednom Fatović...Pa Kržić. Pa Papanastasiou. Rezultat je 14:014:014:0! Atmosfera je u Gružu na samom vrhuncu. I onda prvi gol Mladosti tek na samom kraju treće četvrtine. Zabio je Bowen iz peterca, a Gružem se na gol Bowena prolomio ogroman aplauz. Popadić na 12 obrana.

I onda su golovi postali samo brojke. Pogađali su redom Merkulov, Miloš (Mladost), Fatović, Radu (Mladost), Merkulov, Tomasović. Heroj utakmice, Toni Popadić, izašao je iz igre. Gruškim tribinama odzvanjalo je "Pope, Pope...". Na golu je sada Toni Jarak. I odmah stopama prethodnika: četiri obrane!

I tako je Jug 16. put postao prvak Hrvatske! Najboljim igračem finalnog turnira proglašen je Toni Popadić.

Lista strijelaca

Jug : Benić (3), Fatović (4), Kržić (2), Garcia, Lončar, Merkulov (3), Papanastasiou (2), Tomasović (2), Lončar

Mladost: Bowen, Miloš, Radu

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?