7,562610
28.03.2021 | Sport
VATERPOLO

Autor: Rafael Barkiđija
Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca osvojili su prvu povijesnu titulu pobjednika Regionalne lige

Vaterpolisti Radničkog pobjednici su Regionalne vaterpolo lige. U finalu su svladali dubrovački Jug rezultatom 14:12.

Prva četvrtina raspucana, vodstvo jedne i druge strane nije bilo veće gola prednosti. Kod Juga su pogađali Žuvela, Benić, Papanastasiou i Loren Fatović. U drugoj četvrtini ponovno borba za gol zaostatka, a na poluvrijeme s minimalnom prednosti odlazi Radnički (8:7). Popadić na vratima dubrovačke momčadi upisuje 2 obrane (od 10 udaraca), kod kragujevačke momčadi Dobožanov 3/10.

Kobešćak u nastavak utakmice na gol šalje Antonija Vukojevića. Ni nakon treće četvrtine stvari nisu jasnije, ponovno rezultatski uzbudljiva utakmica, no u samom završetku četvrtine Radulović postiže pogodak za prvo +2 vodstvo na utakmici. Benić trećim pogotkom na utakmici vraća rezultat na 11:10 za Radnički, a to je i konačni rezultat četvrtine. U posljednjoj četvrtini, malo više od dvije minute prije kraja,  pri rezultatu 13:12 Radnički ima timeout i napad s igračem više, a realizira ga Rašović. Radnički ide na +2.

Radnički:  Strahinja Rašović (2), Nemanja Stanojević, Filip Janković (3), Nebojša Toholj (1), Nikita Krug, Aleksa Ukropina (1), Stefan Branković (1), Miloš Miličić (1), Luka Pljevančić, Uglješa Panić, Stefan Todorovski, Marko Radulović (4).Vratari: Lazar Dobožanov (8/20)

Jug: Alexander Obert, Loren Fatović (3), Hrvoje Benić (3), Luka Lončar, Filip Kržić, Xavi Garcia, Marin Tomasović, Danil Merkulov (2), Alex Papanastasiou (1), Marko Žuvela (1), Paulo Obradović, Ivan Vukojević. Vratari: Popadić (5/16), Vukojević (0/3). Trener: Vjekoslav Kobešćak, pomoćni treneri Đani Pecotić i Miho Bobić.

Trener Vjekoslav Kobešćakl nakon utakmice je u izjavi za Sportklub bio kritičan prema svojoj momčadi, osvrnuvši se na lošu igru u obrani svoje momčadi. Tvrdi kako je jedina utakmica u ožujku u kojoj su dobro odigrali obranu bila ona protiv Jadrana u polufinalu Regionalne lige.

Tako su Jugaši ostali bez drugog trofeja ove sezone, podsjetimo, poraženi su i u finalu Kupa Hrvatske od Mladosti. Jug je i dalje najtrofejnija momčad ovog natjecanja (4), a slijede Primorje Rijeka (3), Jadran HN (2), Mladost (2), Pro Recco (1). Dodajmo i to kako je Jugašima ovo treći poraz za redom u finalima Regionalne lige.

U utakmici za treće mjesto splitski Jadran svladao je zagrebačku Mladost rezultatom 11:8.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?