vedro
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
18.7°C
Vrijeme za 09.04.2020.
09.04.2020. Danas
Max. 20°C Min. 11°C
Vrijeme za 10.04.2020.
10.04.2020. Pet
Max. 21°C Min. 9°C
Vrijeme za 11.04.2020.
11.04.2020. Sub
Max. 22°C Min. 10°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
Ljekarna Kod zvonika
CHF
CHF
7,226739
GBP
GBP
8,656664
USD
USD
7,021135
EUR
EUR
7,625655
Stožer CZ: Zdravlje ljudi je na prvom mjestu, pratimo i utjecaj koronavirusa na gospodarstvo
09.03.2020 | Vijesti
EPIDEMIJA

Stožer CZ: Zdravlje ljudi je na prvom mjestu, pratimo i utjecaj koronavirusa na gospodarstvo

Autor: Libero Portal
Foto: DNŽ
Nezahvalno je prognozirati što će biti, no nadamo se kako će se s dolaskom toplijeg vremena situacija popraviti

Stožer Civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije održao je u ponedjeljak sjednicu na temu pripremnih aktivnosti u slučaju eventualne pojave koronavirusa u našoj županiji, a na ovoj sjednici su bili prisutni i predstavnici Hrvaske gospodarske komora, Hrvatske obrtničke komore, Turističke zajednice DNŽ te MORH-a.

 

Sjednici Stožera je nazočio i župan Nikola Dobroslavić koji je ovom prilikom istaknuo kako Nacionalni stožer radi dobar posao na dnevnoj bazi, kao i Stožer civilne zaštitte DNŽ te županijske zdravstvene i druge institucije.

 

”Pripreme za eventualnu pojavu koronavirusa činimo najbolje što možemo i znamo i hvala vam svima na tome. U prvom redu je naravno zdravlje i sigurnost ljudi, a pitanje je kakve će posljedice ova epidemija imati na gospodarstvo. Vidjeli smo da je prvi kruzer koji je trebao stići u Dubrovnik krajem ožujka otkazan. Nezahvalno je prognozirati što će biti, no nadamo se kako će se s dolaskom toplijeg vremena situacija popraviti”, rekao je župan Dobroslavić.

 

Zamjenik župana i načelnik Stožera civilne zaštite DNŽ Joško Cebalo istaknuo je kako je u ožujku predviđeno 11 tisuća dolazaka putnika na brodovima na kružnim putovanjima, a u travnju je predviđeno 50 tisuća dolazaka.

 

”Slijedimo sve upute Nacionalnog stožera i pomno ćemo pratiti sve aspekte života na koje utječe koronavirus i sukladno tome reagirati”, rekao je načelnik Cebalo.

 

Predstavnici HGK i HOK istaknuli su važnost dobre komunikacije od strane institucija kakva je bila do sada, a rečeno je i kako od strane poduzetnika već postoje prijedlozi mjera za umanjenje šteta koje koronavirus ima po gospodarstvo.

 

Istaknuto je kako će u skorom roku uslijediti sastanak na tu temu, a na koji će biti pozvani i predstavnici jedinica lokalne samouprave te drugi relevantni dionici s područja naše županije.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji