pretežno vedro
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
26.2°C
Vrijeme za 25.06.2019.
25.06.2019. Danas
Max. 30°C Min. 23°C
Vrijeme za 26.06.2019.
26.06.2019. Sri
Max. 32°C Min. 26°C
Vrijeme za 27.06.2019.
27.06.2019. Cet
Max. 32°C Min. 26°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
GRUŽ
-0.18%
CHF
CHF
6,654621
-0.11%
GBP
GBP
8,282681
-0.92%
USD
USD
6,490475
-0.09%
EUR
EUR
7,393949
 Gradonačelnik učenicima i roditeljima zaželio sretan početak nove školske godine
03.09.2018 | Vijesti
POČELA JE NOVA ŠKOLSKA GODINA

Gradonačelnik učenicima i roditeljima zaželio sretan početak nove školske godine

Autor: Libero Portal
Foto: Grad Dubrovnik
Franković: "Ulaganje u obrazovanje najplemenitiji je zadatak koji javni rad stavlja pred nas, a kvalitetno obrazovanje jedan od prioriteta u radu ove gradske uprave"

Povodom prvog dana nove školske godine, gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković uputio je prigodnu poruku svim učenicima u osnovnoškolskom sustavu, njihovim roditeljima, a posebno polaznicima prvih razreda.

Dragi prvašići,

dani koje ćete provesti u školskim klupama zauvijek će ostati u prekrasnom sjećanju. Steći ćete puno prijatelja i doživjeti mnogo lijepih trenutaka. Znam da je svaki početak težak, čak pomalo i zastrašujući, ali ne bojte se, škola je vaš prijatelj, u njoj se radi, ali i zabavlja. Brigu o vama, uz roditelje, sada će preuzeti učiteljice i učitelji. Slušajte ih, budite dobri i radoznali, istražujte, pitajte, marljivo radite i družite se. Ne zaboravite na osmijehe i veselje. 

Učenicama i učenicima u ostalim kao i višim razredima također želimo puno uspjeha u učenju i izvannastavnih aktivnostima. Neka i ova školska godina protekne u veselim druženjima, ali i stjecanju novih znanja i spoznaja. Budite marljivi i na ponos vašim školama i roditeljima.

Poštovani roditelji,

ulaganje u obrazovanje najplemenitiji je zadatak koji javni rad stavlja pred nas, a kvalitetno obrazovanje jedan je od prioriteta u radu ove gradske uprave i želim vam poručiti da smo poduzeli niz koraka kako bismo kroz nekoliko godina nastavu u svim školama organizirali u jednoj smjeni. Do kraja godine pokrećemo izgradnju nove škole na Montovjerni, a uz OŠ Lapad, osigurali smo sufinanciranje energetske obnove još dvije naše škole. Nadam se svakako da imate razumijevanja za povremena „iskakanja iz ritma“ zbog radova, ona su neizbježna, ali privremena i veselimo se skorim boljim uvjetima za rad i boravak naše djece.

Svima vama, ali i osoblju naših škola, želim sretan početak nove školske godine uz puno uspjeha i lijepih trenutaka.

Gradonačelnik

Mato Franković

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji