Velike prometne gužve na ulazu u Dubrovnik: Kolona vozila od Dubca prema Župi
Autor: Libero Portal
Foto: Čitatelj
podijeli:
Mnogi vozači ističu kako je situacija postala svakodnevna te da nije riječ samo o sezonskom fenomenu
Današnje poslijepodne donijelo je velike prometne gužve na ulazu u Dubrovnik iz smjera Župe. Kolona vozila proteže se od Dubca sve do samog ulaza u grad, a vozači javljaju da se kreće usporeno, gotovo u “puževom koraku”.
Za razliku od ljetnih mjeseci, kada su gužve redovito bile povezivane s velikim brojem stranih turista i njihovih vozila, ovog puta situacija je potpuno drukčija. Čak 90 posto vozila u koloni nosi dubrovačke registarske oznake, što jasno pokazuje da prometno opterećenje ne dolazi izvana, već iz same lokalne zajednice.
Mnogi vozači ističu kako je situacija postala svakodnevna te da nije riječ samo o sezonskom fenomenu.
“Više ne možemo govoriti da su gužve krivnja turista, ovo su sve naši ljudi koji se voze prema gradu ili izlaze iz njega”, komentira jedan od vozača zaglavljen u koloni.
Dok se vozači i dalje strpljivo probijaju prema Dubrovniku, ostaje otvoreno pitanje – koliko dugo će gradske prometnice moći podnositi pritisak isključivo domaćeg prometa?